×

Informacje

JAK ZAMÓWIĆ

1 Wybierz produkty
2 Skontaktuj się z nami.
3 Ciesz się z udanego zakupu

Jeżeli masz jakieś pytania kontakt@jfmmeble.pl . Dziękuję!

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00-14:00

Szafy i garderoby

Przestronna, funkcjonalna, duża i najlepiej osobista garderoba to marzenie wielu osób. Nie oznacza to, że nie dysponując odrębnym pomieszczeniem, nie możemy sobie na nią pozwolić. Garderoba to nie tylko wnętrze do przechowywania ubrań i dodatków, to także filozofia mądrej organizacji przestrzeni. Aranżacja garderoby to dokładnie przemyślana strategia uporządkowania ubrań,  szansa na zachowanie porządku. Właściwa aranżacja  garderoby to sprytne wykorzystanie przestrzeni, które przyczyni się do oszczędności naszego czasu.

Aby garderoba spełniła swoje funkcje należy ją rozsądnie zagospodarować  i wyznaczyć  funkcjonalne strefy. Dobrze jest rozdzielić strefę przeznaczoną na przechowywanie okryć wierzchnich, takich jak kurtki czy płaszcze od ubrań codziennych. Mniejsza przestrzeń przeznaczona zostanie na ubrania składane. Należy również wyznaczyć specjalne miejsce do przechowywania obuwia.

W większej garderobie można dodatkowo wyodrębnić powierzchnię i urządzić prasowalnię. Wówczas, poza miejscem na deską do prasowania i żelazko, przyda się też blat do składania ubrań i kosze na brudną bieliznę oraz uprane stroje przeznaczone do prasowania. Naturalnie rzeczy używane częściej umieszczamy pod ręką, tak by dostęp do nich był jak najprostszy. Rzeczy wykorzystywane od czasu do czasu  umieszczamy na wyższych półkach.

Często przy planowaniu garderoby nie zwracamy uwagi na wentylacje i bardzo rzadko przeznaczamy na nią pomieszczenie z oknem. Właściwa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu jest niezwykle istotna Jeśli tego nie dopilnujemy, w garderobie może pojawić się  pleśń i nieprzyjemny zapach stęchlizny.

Otwarta czy zamknięta przestrzeń

Otwarta garderoba daje poczucie przestronności, ale najczęściej wymaga zamontowania drzwi, aby chronić ubrania przed kurzem. W garderobie zamykanej możemy sobie pozwolić na rezygnację z frontów szaf. Układ szaf jest dowolny, warto jednak pamiętać, że szafa narożna pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

do góry