×

Informacje

JAK ZAMÓWIĆ

1 Wybierz produkty
2 Skontaktuj się z nami.
3 Ciesz się z udanego zakupu

Jeżeli masz jakieś pytania kontakt@jfmmeble.pl . Dziękuję!

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt 8:00 - 17:00
Sob - 9:00-14:00

Sypialnia

Zazwyczaj pokoje sypialniane mają niewielki metraż, na którym należy zmieścić najczęściej szafę oraz łóżko. Sypialnia to miejsce intymne i prywatne do którego wstęp mają głównie domownicy. Zatem jej wystrój musi im jak najbardziej odpowiadać i być zgodny z ich upodobaniem oraz poczuciem estetyki.

Łóżka i materace

O wygodzie spania decyduje łóżko, a więc należy zacząć od wyboru rozmiaru łóżka. Najbardziej popularne wymiary materacy do łóżek to 90/200cm, 100/200cm, 140/200cm, 160/200cm , 180/200cm. Potrzebną długość łóżka  wylicza się przez dodanie 25cm do własnej długości ciała. By móc swobodnie poruszać się wokół łóżka należy przewidzieć odstęp od przegród oraz innych mebli co najmniej 60 cm.

Szafka i stolik nocny

Przy łóżku trzeba przewidzieć miejsce na szafkę lub stolik nocny. Istotne dla kobiet jest miejsce na toaletkę z dobrym dostępem do światła  dziennego. W przypadku braku oddzielnej  garderoby w  sypialni musimy wygospodarować miejsce na szafę. Tym samym w małych sypialniach sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi. Wówczas odległość  miedzy nią a łóżkiem nie musi być duża, gdyż drzwi  zabudowy będziemy mogli swobodnie otworzyć.

Komody

W sypialni oprócz szaf mogą się znaleźć komody, które będą ją uzupełniały. Oferowane przez nas komody dostępne są  w dowolnych rozmiarach. Mogą być wyposażone w szuflady, drzwi uchylne  jak i przesuwne, a także łączyć w sobie powyższe kombinacje.

Wykończenie

Do sypialni zawsze kupuj materiały ciepłe i miękkie, czyli wykładziny, dywany czy też drewno. Wystrzegaj się chłodnych posadzek z kamienia lub ceramiki. Takie materiały będą nie tylko niekomfortowe, ale i nie wpasują się w przytulność sypialni. Drewniana podłoga jest wyjątkiem wśród twardych materiałów , ponieważ nie jest chłodna i samym wyglądem podkreśla domowy charakter. W kwestii  wykończenia ścian daje ogromne pole do wykorzystania wielu faktur i kolorów na ścianach.

Na ścianach za wezgłowiem łóżka  dobrze wyglądają tapety z wzorzystym designem czy tynk strukturalny oraz panele przestrzenne tapicerowane. W sypialni możesz pokusić się o odważniejsze kolory niż w pozostałych częściach domu. Sypialnia ma być Twoim azylem. Mitem jest że w sypialni kolory muszą być ciepłe. Bardzo przytulnie wyglądają sypialnie urządzone w chłodnych szarościach lub bieli ocieplone tekstyliami i ciekawymi fakturami.

Oświetlenie

Ważnym czynnikiem w sypialni jest oświetlenie, które ma podkreślić intymny dyskretny klimat, co jeszcze bardziej wpłynie na poziom relaksu i zasłużony wypoczynek po całym dniu pracy.

Szafy i garderoby

W zależności od wielkości sypialni oraz jej układu szafa może zajmować całą powierzchnie ściany, wnękę lub też znajdować się w narożach pokoju. Drzwi do szafy mogą być przesuwne  lub rozwieralne lecz pod względem stylistyki powinny pasować do sypialni. W tym pomieszczeniu odradzamy drzwi lustrzane gdyż mogą potęgować chaos i bałagan.

W sypialni najlepiej sprawdzają się drzwi o ciekawej fakturze. Może to być połyskliwa płyta, szkło, bambus lub ratan lub elementy grafiki na szkle. Szafa może tworzyć ciekawą kompozycję z odpowiednio dobranymi do niej  komodami,  szafkami nocnymi i łóżkiem.

Przy  podziale pomieszczenia na część sypialnianą i garderobę każdą z nich można zaaranżować w odmienny sposób. Zdecydowanie najlepszym sposobem na przechowywanie ubrań w sypialni jest garderoba. Pozwala ona bowiem na wykorzystanie wnęk , ścianek kolankowych jeśli sypialnia jest na poddaszu. Oddzielne pomieszczenie w formie garderoby do którego dostęp jest z  sypialni poprzez drzwi umożliwia nam na szybkie ukrycie nieporządku jaki wkradł się nam w części garderobianej. Aranżacja garderoby, niezależnie od jej wielkości, to duże wyzwanie.

Oferowane przez nas łóżka są produkowane przez nas oraz naszych partnerów, firmy:

meble marzenie

Widor

kryspina

halmar

Signal

Nie możemy zapominać oferowanych przez nas doskonałej jakości materacach do łóżek produkowanych przez firmy :

optimum

https://materace-dla-ciebie.pl/

Materace

comforteo

 

do góry